ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ. LIVE ΑΠΟ ΤΟ KATERINISPORT.GR.

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα Πανσερραϊκός-Πιερικός
(Απαιτείται συνεχής ανανέωση-refresh από τον χρήστη.)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-0 (ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ)

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ.

10' Πάσα του Ρέγιες στον Θάνο, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κοτταρά.

17' Υπόδειξη οφσάιντ στο Θάνο (λάθος απόφαση) ο οποίος πάντως νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον Κοτταρά.

27' Από λάθος της άμυνας, ο Κωνσταντινίδης σούταρε, ο Γουμάγιας απέκρουσε με τα πόδια, ο Σκάγκλια έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

33' Λάθος έξοδος Γουμάγια, ο Μπανγκουρά δεν πρόλαβε να σουτάρει υπό την πίεση του Τασίδη, ο Κωνσταντινίδης στη συνέχεια της φάσης σούταρε άστοχα.

35' Κίτρινη στον Χατζηζήση.

36' Φάουλ Λεοζίνιο, ο Γουμάγιας έπεσε στη γωνιά του αριστερά και απέκρουσε.

43' Κόρνερ του Κωνσταντινίδη, κεφαλιά Μπανγκουρά, απόκρουση του Γουμάγια σε νέο κόρνερ.

45' 1 λεπτό ο έξτρα χρόνος.

ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ.

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΜΕΡΟΥΣ.

49' Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά Κωνσταντινίδη, απέκρουσε σε κόρνερ ο Γουμάγιας.

53' ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Μπανγκουρά έστρωσε με το κεφαλι στον Κωνσταντινίδη, αυτός έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι και σκόραρε.

55' Κίτρινη στον Γαλανόπουλο.

59' Ο Εξουζίδης βγήκε στην πλάτη της σερραϊκής άμυνας από δεξιά αλλά το διαγώνιο σουτ του πέρασε άουτ.

67' Σε κόρνερ ο Γουμάγιας σε σουτ του Λεοζίνιο.

71' Σουτ Κόντου, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Πιερικού.

74' Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνεζ.

79' Ο Κάστρο βγαίνει από τον αγώνα και στη θέση του περνάει ο Καλί.

83' Ο Παπάζογλου αντικαθιστά τον Σκάγκλια.

85' ΓΚΟΛ! 2-0: Φαλτσαριστό σουτ του Γαλανόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του Γουμάγια.

88' Περνάει στον αγώνα ο Τσιτλακίδης, στη θέση του Φρέντερικς.

90' Ο Ανάκογλου μπαίνει, ο Κόντος βγαίνει.

90' 3 λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ.

Πανσερραϊκός (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Κοτταράς, Γαλανόπουλος, Βοσκόπουλος, Κάστρο, Μπανγκουρά, Κόντος, Σκάγκλια, Κωνσταντινίδης, Μιχαήλ, Λεοζίνιο, Ν. Ζαπρόπουλος.

Πιερικός (Σούλης Παπαδόπουλος): Γουμάγιας, Χατζηζήσης, Τασίδης, Εξουζίδης, Πλάτανος, Μαρτίνεζ, Μακρής, Παντελιάδης, Φρέντερικς, Θάνος, Ρέγες.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου)
ΒΟΗΘΟΙ: Λαζάρου (Μακεδονίας), Αργυρός (Αθηνών)