ΟΦΗ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ: 2-1 ΤΕΛΙΚΟ. LIVE ΑΠΟ ΤΟ KATERINISPORT.

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα ΟΦΗ-Πιερικός
για την 5η αγωνιστική των play off, από τον κορυφαίο αθλητικό ιστότοπο της Πιερίας.
(Απαιτείται συνεχής ανανέωση-refresh από τον χρήστη).

ΟΦΗ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-1
(Α.Σ. ΟΦΗ "ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ")

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:
23' Σέντρα σουτ του Ογκουνσότο από δεξιά, έδιωξε ο Γουμάγιας.
24' Σε κόρνερ έδιωξε ο Γουμάγιας φάουλ του Πόποβιτς.
31' ΓΚΟΛ! 0-1: Από κόρνερ του Μαρτίνεζ από δεξιά, ο Κοντέων με κεφαλιά "κάρφωσε" τη μπάλα στα δίχτυα του Κασμερίδη.
38' Δυνατό σουτ του Πόποβιτς, έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Γουμάγια.
39' ΓΚΟΛ! 1-1: Ο Βλόνταρτσικ έστρωσε στον Πόποβιτς, ο οποίος από το ύψος της μεγάλης περιοχής με δυνατό σουτ κεραυνοβόλησε τον Γουμάγια στέλνοντας τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Πιερικού.
42' Κίτρινη κάρτα στον Ογκουνσότο και διακοπή στον αγώνα, γιατί ο Νιγηριανός χτύπησε τον Πλάτανο, άθελά του, ματώνοντας του το πρόσωπο.
45' 2 τα λεπτά των καθυστερήσεων. Με 10 παίκτες εξακολουθεί να παίζει ο Πιερικός από το 42' καθώς δεν έχει επιτραπεί η είσοδος στον Πλάτανο λόγω της ματωμένης φανέλας του.
45'+ Σουτ Θάνου, συρτό, δυνατό, διαγώνιο, μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κασμερίδης.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ.
ΕΝΑΡΞΗ Β' ΜΕΡΟΥΣ.
46' Διακοπή στο 46' και 20'' λόγω ρίψης καπνογόνου και μειωμένης ορατότητας των παικτών.
48' Επανένερξη του παιχνιδιού στο 47' και 3''.
51' Σουτ Πόποβιτς από κοντά, διαγώνια, ο Γουμάγιας σε κόρνερ.
55' Δυνατό φαλτσαριστό σουτ του Πόποβιτς από μακριά, ο Γουμάγιας με διπλή προσπάθεια έστειλε τη μπάλα κόρνερ.
56' Μακρινό σουτ του Κοντέονα, δεν ανησύχησε ο Κασμερίδης.
58' Κίτρινη κάρτα στον Κοντέονα.
61' Μακρινό σουτ του Θάνου, μπλόκαρε ο Κασμερίδης.
63' Σουτ του Ρέγιες μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπαλα άουτ.
64' Κεφαλιά του Βλόνταρτσικ από σέντρα του Μπούρμπου, η μπάλα άουτ.
65' Ο Σταυρακάκης περνάει στον αγώνα στη θέση του Κατσικογιάννη.
66' Ο Ογκουνσότο πετάχτηκε σαν "βέλος" στην πλάτη της άμυνας του Πιερικού, αλλά ο Γουμάγιας με τα πόδια τον νίκησε στο τετ-α-τετ.
68' Ο Μανούσης αντικαθιστά τον Ογκουνσότο.
68' ΓΚΟΛ! 2-1: Ο Νατσούρας με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής νικάει τους αμυντικούς του Πιερικού από εκτέλεση κόρνερ και δίνει προβάδισμα στον ΟΦΗ.
Νέα διακοπή από ρίψεις καπνογόνων μετά το δεύτερο τέρμα του ΟΦΗ.
81' Ο Παστός έκοψε με προβολή τον Μανούσο πριν αυτός σουτάρει από κοντά.
81' Ο Τσιτλακίδης περνάει στον αγώνα στη θέση του Μαρτίνεζ.
89' Ο Μανούσος από το ύψος της μικρής περιοχής σούταρε, αλλά ο Γουμάγιας απέκρουσε σε κόρνερ.
90' Πέρασε στον αγώνα ο Γκουγκουλιάς στη θέση του Κωνσταντινίδη.
90' 4 τα επιπλέον λεπτά.
90'+ Ο Κοκκινάκης αντικατέστησε τον Ζορμπά.
90'+ Ο Κόιτς πέρασε στον αγώνα στη θέση του Φρέντερικς.
90'+ Φάουλ Πόποβιτς από αριστερά, ο Γουμάγιας σε κόρνερ.
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

ΟΦΗ (Γιώργος Παράσχος): Κασμερίδης, Ακότο, Κιάσσος, Μπούρμπος, Πόποβιτς, Νατσούρας, Μπερτίν, Κατσικογιάννης (65' Σταυρακάκης), Ζορμπάς (90'+ Κοκκινάκης), Βλόνταρτσικ, Ογκουνσότο (68' Μανούσος).

Πιερικός (Σούλης Παπαδόπουλος): Γουμάγιας, Κωσταντινίδης (90' Γκουγκουλιάς), Παστός, Eξουζίδης, Πλάτανος, Μακρής, Μαρτίνεζ (81' Τσιτλακίδης), Κοντέων, Ρέγες, Θάνος, Φρέντερικς (90'+ Κόιτς).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παππάς (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Μπάλτας (Αχαϊας), Τουμπακάρης (Αθηνών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ογκουνσότο-Κοντέων.
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:

• Πέντε λεπτά περίπου καθυστέρησε η έναρξη του αγώνα λόγω των ρίψεων καπνογόνων από τους οπαδούς του ΟΦΗ.
  • Στη θύρα των οργανωμένων οπαδών του ΟΦΗ είναι ανηρτημένο πανό με το σύνθημα "Καλώς τα λαμόγια του Πιερικού".

ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΓΩΝΑ: ΕΘΝΙΚΟΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (44' Ψιάνος).