ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ: 3-3 ΤΕΛΙΚΟ LIVE ΑΠΟ ΤΟ KATERINISPORT.

(Απαιτείται συνεχής ανανέωση-refresh από τον επισκέπτη).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 3-3 (ΟΑΚΑ ΔΗΜΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

Το "φιλμ" του αγώνα.
1' Έναρξη αγώνα
4' Πάσα του Μακρή στον Γκουγκουλιά, αυτός το σουτ στην κίνηση, η μπάλα πάνω από την εστία του Συμεωνίδη.
8' Κίτρινη στον Γκουγκουλιά.
14' Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μακρή, απόκρουση του Συμεωνίδη.
32' Διαγώνιο σουτ του Τσεμπερίδη, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Καρακούτση.
35' ΓΚΟΛ! 1-0: Από ατομική προσπάθεια του Φρέντερικς που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, η μπάλα στον Γκουγκουλιά, αυτός σούταρε από διαγώνια θέση και νίκησε τον Συμεωνίδη, κάνοντας το 1-0.
36' Κίτρινη στον Καρακώστα.
41' Κίτρινη στον Νικολόπουλο Ν. (Νο. 19)
45' Σέντρα του Φρέντερικς από δεξια, κεφαλιά-ψαράκι του Μακρή, απέκρουσε ο Συμεωνίδης.
45' 1 λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
Τέλος α' μέρους.

Β' μέρος
46' Στον αγώνα ο Φαρινόλα στη θέση του Σιλιγαρδάκη.
48' ΓΚΟΛ! 1-1: Ο Φαρινόλα τροφοδότησε τον Σουμπίνιο εκμεταλλευόμενος το λάθος της πιερικής άμυνας και ο Βραζιλιάνος πλάσαρε ψύχραιμα τον Καρακούτση ισοφαρίζοντας σε 1-1.
50' Στον αγώνα περνάει ο Νίκου, στη θέση του Θάνου.
53' Δεύτερη κίτρινη στον Καρακώστα και αποβολή.
56' Στον αγώνα πέρασε ο Τερλελής, στη θέση του Νικολόπουλου.
56' Ο Κόιτς πέρασε στον αγώνα στη θέση του Τόσκα που αποχώρησε με φορείο.
60' ΓΚΟΛ! 2-1: Σέντρα του Κωνσταντινίδη από δεξιά, πετάχτηκε ο Γκουγκουλιάς και από κοντά έκανε το 2-1.
65' ΓΚΟΛ! 2-2: Διαγώνιο σουτ του Φαρινόλα μέσα από την περιοχή και δεξιά, ύστερα από λάθος του Φρέντερικς στο κέντρο του γηπέδου, η μπάλα πρώτα στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.
76' Αντεπίθεση του Εθνικού με τελικό αποδέκτη τον Κορακάκη ο οποίος έκανε το σουτ, η μπάλα όμως πέρασε πάνω από την εστία του Καρακούτση.
78' Κίτρινη στον Κόιτς.
80' Κίτρινη στον Κωνσταντινίδη.
81' Απευθείας φάουλ του Σουμπίνιο, ο Καρακούτσης έπεσε στη γωνιά του και απέκρουσε σε κόρνερ.
81' Στον αγώνα περνάει ο Κωτσιόπουλος, στη θέση του Τσιτλακίδη.
83' ΓΚΟΛ! 3-2: Εκτέλεση κόρνερ του Κόιτς από δεξιά, πετάχτηκε ο Κοντέων στην καρδιά της πειραϊκής άμυνας και με κεφαλιά έκανε το 3-2.
88' Φάουλ Σουμπίνιο, μπλόκαρε ο Καρακούτσης.
89' Ο Ν. Νικολόπουλος (Νο 20) στη θέση του Κωστάκη.
90' 3 λεπτά καθυστερήσεων.
90'+ ΓΚΟΛ! 3-3: Με απευθείας φάουλ ο Σουμπίνιο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καρακούτση κάνοντας το 3-3.
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

Διαιτητής: Κουτσιαύτης (ΕΠΣ Άρτας)
Βοηθοί: Πασχάλης (ΕΠΣ Ηπείρου), Χαρίσης (ΕΠΣ Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Ντίτσος (ΕΠΣ Πρέβεζας)
ΓΚΟΛ: 35', 60' Γκουγκουλιάς, 83' Κοντέων-48' Σουμπίνιο, 65' Φαρινόλα, 90'+ Σουμπίνιο
ΔΟΚΑΡΙΑ: 65' Φαρινόλα
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκουγκουλιάς, Κόιτς, Κωνσταντινίδης-Καρακώστας, Νικολόπουλος Ν. (Νο 19)., Καρακώστας
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Καρακώστας (2η κίτρινη)

Πιερικός (Σούλης Παπαδόπουλος): Καρακούτσης, Κωνσταντινίδης, Παστός, Κοντέων, Μαρτίνεζ, Μακρής, Τόσκας (56' Κόιτς), Τσιτλακίδης (81' Κωτσιόπουλος), Φρέντερικς, Θάνος (50' Νίκου), Γκουγκουλιάς.
Στον πάγκο: Κουδουνάς, Εξουζίδης, Κωτσιόπουλος, Κόιτς, Νίκου, Μίγκος. Εκτός αποστολής ο Γουμάγιας.

Εθνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Συμεωνίδης, Ψιάνος, Βιδάλης, Καρακώστας, Σύρος, Σιλιγαρδάκης (46' Φαρινόλα), Κορακάκης, Τσεμπερίδης, Νικολόπουλος Ν Νο 19. (56' Τερλελής), Σουμπίνιο, Κωστάκης (89' Νικολόπουλος Ν. Νο 20).
Στον πάγκο: Φαρινόλα, Τερπελής, Ατίκου, Βουρνάζος, Ραμπαβίλας, Λεμονής, Νικολόπουλος Ν..
  • Περίπου 600 φίλαθλοι βρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου, μεταξύ αυτών και ο γνωστός "Εθνικάρας".
  • Στο 39' οι οπαδοί του Πιερικού φώναξαν το σύνθημα "Σούλη ψυχάρα για πάντα Πιερικάρα".
  • Στο γήπεδο και ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Βέροια Γιώργος Αρβανιτίδης.
  • Στις κερκίδες και ο Γιώργος Χατζάρας, που αναμένεται να είναι ο νέος τεχνικός της ΠΑΕ Πιερικός.
  • Μετά το τέλος του αγώνα δεκάδες μικροί φίλαθλοι του Πιερικού μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για να πάρουν ένα αναμνηστικό από τους ποδοσφαιριστές της ομάδας.