ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-1 Ή ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΑΒΡΙΛΗΣ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-1.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ 2-1 (ΔΗΜ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ)

(5' Ετέροβιτς σουτ, 89' Τάσιτς πεν.-58' Παντελιάδης κεφ.)

Καλαμάτα (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Μπαλτιμάς, Χατζής, Αντ. Κωνσταντόπουλος, Σιλά, Τσιμικλής, Τάσιτς, Μανιάτης, Ετέροβιτς (61' Σπυριδάκης), Καλαγκάνης, Παπουτσής (61' Ψυχογιόπουλος), Κουτσοσπύρος (74' Χρ. Κωνσταντόπουλος).

Πιερικός (Σούλης Παπαδόπουλος): Γουμάγιας, Κωνσταντινίδης, Κοντέων (85' Μακρής), Εξουζίδης, Γιαζιτζόγλου, Μαρτίνεζ, Παντελιάδης, Πλάτανος (81' Τασίδης), Πέντα, Ολγκίν, Γκουγκουλιάς (64' Ρέγιες).

ΒΟΗΘΟΙ: Νικολάδος, Ζώρζος (Αθηνών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Παπουτσής, Κωνσταντόπουλος, Ετέροβιτς, Τάσιτς, Σπυριδάκης - Παντελιάδης, Ολγκίν, Εξουζίδης
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Σπυριδάκης (2η κίτρινη)

Το "φιλμ" του αγώνα:
5' ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Ετέροβις πήρε το ριμπάουντ από την απόκρουση του Γουμάγια σε σουτ του Κουτσοσπύρου και σε κενή εστία από κοντά έκανε το 1-0.
7' Από μακριά ο Ετέροβιτς προσπάθησε να πλασάρε σε κενή εστία μετά από απομάκρυνση του Γουμάγια αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
9' Ο Μπαλτιμάς απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ μετά από κεφαλιά του Κοντέονα.
11' Ο Καλαγκάνης κατάφερε να κοντράρει το σουτ του Γκουγκουλιά στο ύψος της μικρής περιοχής κι ενώ η μπάλα κατευθυνόταν στην εστία του Μπαλτιμά.
37' Κεφαλιά του Εξουζίδη από φάουλ του Πέντα από αριστερά, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Μπαλτιμά.
40' Ο Ολγκίν έκανε ό, τι χειρότερο ευρισκόμενος σε πλεονεκτική θέση, τετ-α-τετ με τον Μπαλτιμά.
44' Εκτέλεση φάουλ του Πέντα, η μπάλα με φάλτσο πέρασε από όλους, και έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι της μεσσηνιακής ομάδας.
58' ΓΚΟΛ! 1-1: Εκτέλεση φάουλ του Μαρτίνεζ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ο Παντελιάδης πήδηξε ψηλότερα απ' όλους και με κεφαλιά έκανε το 1-1!
59' Ακύρωση γκολ του Ολγκίν γιατί ο διαιτητής υποστήριξε ότι ο παίκτης του Πιερικού ήταν οφσάιντ.
60' Συρτό σουτ του Μαρτίνεζ από μακριά, μπλόκαρε ο Μπαλτιμάς.
63' Απίστευτη ευκαιρία με τον Ολγκίν να πλασάρει ύστερα από σέντρα Παντελιάδη και τη μπάλα να περνά λίγο δίπλα από την εστία του Μπαλτιμά.
64' Σουτ του Τάσιτς, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γουμάγια.
66' Σέντρα Γιαζιτζόγλου, κεφαλιά "σκαστή" Ρέγιες, απέκρουσε ο Μπαλτιμάς.
68' Φάουλ του Μαρτίνεζ, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι της Καλαμάτας.
71' Σουτ Σπυριδάκη, σε κόρνερ ο Γουμάγιας.
83' Λάθος εκτίμηση Γουμάγια σε σέντρα από δεξιά, ο Σιλά με διπλή προσπάθεια δε μπορεί να σκοράρει από κοντά.
89' ΓΚΟΛ! 2-1: Ανύπαρκτο πέναλτι για Καλαμάτα. Ο διαιτητής Γαβρίλης "ανακαλύπτει" "χέρι" του Εξουζίδη μετά από φάουλ του Τάσιτς και καταδικάζει σε ήττα τον Πιερικό. Το "δώρο" του διαιτητή εκμεταλλεύτηκε ο Τάσιτς που έκανε το 2-1.

Μετά το γκολ της Καλαμάτας, δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο, καθώς οι μπάλες ήταν συνεχώς...δυο στον αγωνιστικό χώρο. Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Γουμάγιας δέχτηκε πολλά μπουκάλια εξερχόμενος από τον αγωνιστικό χώρο και οπαδοί της γηπεδούχου ομάδας μπήκαν με...άγριες διαθέσεις μέσα στο γήπεδο. Οπωσδήποτε καταστάσεις που δεν τιμούν το ποδόσφαιρο.