Β' ΕΘΝΙΚΗ: ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ Η 22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 0-1 ΤΕΛΙΚΟ (Δημ. Σταδ. Ρόδου)

Διαγόρας (Γιώργος Φοιρός): Βελλίδης, Δήμου, Κωνσταντινίδης (83' Γκεσόφσκι), Σπάρταλης (65' Γεωργιάδης), Ρούσεφ, Τριανταφύλλου, Κατερίνης, Ακόστα (68' Ταραχούλσκι), Τσιάτσιος, Πουλόπουλος, Παύλου.

Πανσερραϊκός (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Κοτταράς, Γαλανόπουλος, Βοσκόπουλος, Κάστρο, Γεωργιάδης (90+3' Τράκις), Μπανγκουρά, Τάντις (90' Γεωργίου), Κωνσταντινίδης, Παπάζογλου, Μιχαήλ, Ν. Ζαπρόπουλος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Θάνος (Γρεβενών)
ΒΟΗΘΟΙ: Χαρίσης, Πρέντζας (Ηπείρου)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ακόστα, Σπάρταλης, Τσιάτσιος, Ρούσεφ - Μιχαήλ, Μπανγκουρά, Κάστρο
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 90+3' Δήμου - 58' Βοσκόπουλος, 88' Μπανγκουρά

Σχόλιο: Σε ένα ματς με λίγες φάσεις και από τις δύο ομάδες, ο Πανσερραϊκός πήρε σπουδαία νίκη επί του Διαγόρα με 1-0, με τέρμα που πέτυχε ο Κωνσταντινίδης στο 67’, παρά το γεγονός ότι αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 58ο λεπτό. Πολλά τα νεύρα και τα δυνατά μαρκαρίσματα και από τις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να τελειώνουν το ματς με δέκα και τους Σερραίους με εννέα ποδοσφαιριστές.

ΕΘΝ. ΑΣΤΕΡΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 1-1 ΤΕΛΙΚΟ (Δημ. Σταδ. Καισαριανής)

(90' Τζημόπουλος σουτ - 41' Ζουαρί σουτ)

Εθν. Αστέρας (Αντώνης Μανίκας): Γκίτκος, Χωριανόπουλος, Παριανός, Καρατζάς, Τραορέ (46' Μπενίσκος), Κριπιντίρης, Τζημόπουλος, Ουκάρ, Διαμάντης (65' Φαμπίνιο), Γκουεΐ, Τσάτσος (55' Πασάς).

Εθνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Σουλογάνης, Γκράιμς, Παγώνης, Μοσχογιάννης (39' λ. τ. Ψιάνος), Σύρος, Κορακάκης, Τσεμπερίδης (90+3' Στρατάκης), Σουμπίνιο, Φαρινόλα, Νικολόπουλος, Ζουαρί (83' λ.τ Σεβερίνο).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Πατσιάς (Μακεδονίας), Σαπαρδάνης (Σερρών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Τζημόπουλος - Ζουαρί, Τσεμπερίδης, Νικολόπουλος, Φαρινόλα
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:

Σχόλιο: Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Εθνικός Αστέρας και Εθνικός στο γήπεδο της Καισαριανής. Το τελικό 1-1 κρίνεται δίκαιο, καθώς οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος ο Εθνικός ήταν καλύτερος και κατάφερε να προηγηθεί στο 41' με σουτ μέσα από την περιοχή του Ζουαρί. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και...έκλεψαν τον βαθμό της ισοπαλίας στο 90' με εκπληκτικό ψαλίδι του Τζημόπουλου.