Β' ΕΘΝΙΚΗ: ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ, 2-1 ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-2 ΤΕΛΙΚΟ (ΔΗΜ. ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ)

(45+1' πεν Γκουέϊ - 33' Γεωργιάδης σουτ, 64' Τάντιτς σουτ)

Εθνικός Αστέρας (Αντώνης Μανίκας): Γκίτκος, Καρατζάς, Τραορέ, Κριπιντίρης (65' Μπενίσκος), Χωριανόπουλος, Ουκάρ, Γκουέϊ, Προβατίδης (46' Διαμάντης), Τζημόπουλος, Τζωρμπατζάκης, Λουάμο.

Πανσερραϊκός (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Κοτταράς, Γαλανόπουλος, Κάστρο, Γεωργίαδης, Μπανγκουρά, Τάντιτς (90+3' λ.τ Τράκις), Σκάγκλια, Παπάζογλου, Λεοζίνιο (78' Κωνσταντινίδης), Μιχαήλ (90+2' λ.τ Γεωργίου), Ν. Ζαπρόπουλος.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Στυλιάρας (Αιτ/νίας)
ΒΟΗΘΟΙ: Ασημάκης, Ζυγούρης (Αιτ/νίας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Τζωρμπατζάκης, Προβατίδης, Διαμάντης - Μιχαήλ, Ν. Ζαπρόπουλος, Τάντιτς, Κοτταράς, Γεωργίαδης
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:

Σχόλιο: Ο Πανσερραϊκός, στο ντεμπούτο του Ντράγκαν Κοκότοβιτς, κατάφερε να περάσει νικηφόρα από την Καισαριανή κερδίζοντας με 2-1 τον Εθνικό Αστέρα. Τα "λιοντάρια" κέρδισαν έπειτα από δέκα αγωνιστικές και πήραν βαθμολογική... ανάσα. Ο Πανσερραϊκός, παρουσιάστηκε καλύτερος στο πρώτο ημίωρο και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ όταν ο Γεωργιάδης στο 33' επιχείρησε σουτ και νίκησε τον Γκίτκο. Ωστόσο, λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Κριπιντίρη από τον τερματοφύλακα, Κοτταρά. Ο Γκουέι ανέλαβε την εκτέλεσή, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα. Με την έναρξη της επανάληψης, ο Εθνικός Αστέρας αναζήτησε το δεύτερο γκολ αλλά γρήγορα οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν και στο 65' έφτασαν στο δεύτερο τέρμα τους με σουτ του κορυφαίου Τάντιτς αξιοπιοιώντας την πάσα του Μπανγκουρά.

* Στο 80' ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Στυλιάρας διέκοψε για δύο λεπτά το παιχνίδι, διότι ο πρώτος βοηθός κ. Ασημάκης δέχθηκε αντικείμενο από οπαδό στο κεφάλι και τραυματίστηκε.