25.10.09

ΝΑΥΑΓΙΟ: ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ 2-4...

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

2’ Σε εκτέλεση φάουλ ο Μαρτίνεζ έστρωσε στον Θάνο, αυτός έκανε το δυνατό συρτό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπαρτζώκα

6’ ΓΚΟΛ 0-1 Ο Κατσίκης μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή του Πιερικού, ο Παντελιάδης τον έσπρωξε και τον έριξε, και ο διαιτητής Μανιάτης έδειξε το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κατσίκης και ευστόχησε κάνοντας το 0-1.

23’ ΓΚΟΛ 0-2 Σέντρα Κατσίκη από τα δεξιά, κεφαλιά Καραμαλίκη στην καρδιά της άμυνας και 0-2

35’ Ο Θάνος δεν πρόλαβε να τσιμπήσει τη μπάλα σε κάθετη πάσα του Πέντα και ο Μπαρτζώκας μπλόκαρε.

38’ Ο Γκουγκουλιάς έβγαλε ωραία τον Φρέντερικς τετ-α-τετ με τον Μπαρτζώκα αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε το συρτό σουτ του Νοτιοαφρικανού

45’+ Σουτ Αγγελόπουλου, η μπάλα σε σώματα, επιστροφή στο Μακρή, νέο σουτ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπαρτζώκα.

46’ ΓΚΟΛ 1-2 Σέντρα του Τσιτλακίδη από τα δεξιά, ο Χαραλαμπάκης με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κάνοντας το 1-2.

47’ Ο Τσικίνιο σούταρε αλλά ο Καρακούτσης έστειλε τη μπάλα κόρνερ.

48’

54’ Σουτ Καραμαλίκη, απέκρουσε ο Καρακούτσης

55’ ΓΚΟΛ 1-3 Ο Μίχος άλλαξε τη μπάλα με τον Καραμαλίκη παίζοντας ωραια το 1-2 και βγήκε τετ α τετ με τον Καρακούτση

57’ Φάουλ Μαρτίνεζ, η μπάλα στα χέρια του Μπαρτζώκα.

62’ Σουτ Τσιτλακίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαρτζώκα.

66’ Συρτό σουτ Θάνου, μπλοκάρει ο Μπαρτώκας

74’ ΓΚΟΛ 1-4 Σέντρα Κατσίκη, ο Καραμαλίκης στην καρδιά της άμυνας με κεφαλιά δίνει διαστάσεις θριάμβου

83’ Σέντρα Χατζηζήση, κεφαλιά Γκουγκουλιά η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπαρτζώκα.

86’ ΓΚΟΛ 2-4 Φάουλ Πέντα, κεφαλιά Μακρή στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μαρτίνεζ από κοντά με δυνατό σουτ έκανε το 2-4.

Ο διαιτητής Μανιάτης της ΕΠΣ Αρκαδίας τιμώρησε με κίτρινη κάρτα τους Μαρτίνεζ, Χατζηζήση από τον Πιερικό και τους Τσικίνιο, Πιπίνη και Παληγεώργο από τον Θρασύβουλο. Βοηθοί ήταν οι Σερεμέτης της ΕΠΣ Μεσσηνίας και Πετρόπουλος της ΕΠΣ Αρκαδίας. 4ος διαιτητής ήταν ο Βαλιώτης της ΕΠΣ Λάρισας

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Μάκης Κατσαβάκης): Καρακούτσης, Καλλιμάνης-(30Τσιτλακίδης), Παντελιάδης, Εξουζίδης, Μακρής, Μαρτίνεζ, Πέντα, Γκουγκουλιάς, Θάνος, Φρέντερικς (46’ Ολγκίν), Αγγελόπουλος (67’ Χατζηζήσης).

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ (Νίκος Κεχαγιάς): Μπαρτζώκας, Πιπίνης, Ζαπρόπουλος, Μίχος, Χαραλαμπάκης, Τσικίνιο (88’ Βασιλείου), Μαυροματίδης, Καραμαλίκης (79’ Αλεξάντροβιτς), Κόμπο, Παληγεώργος (77’ Σαπάνης), Κατσίκης.