1985-86.....Β...4-2
1986-87.....Β...3-3
1999-00.....Β...1-2
2007-08.....Β...0-0

*Πιερικός και Αιγάλεω έπαιξαν αντίπαλοι 15 σεζόν. Από αυτές, 11 ήταν για την Α' Εθνική, και 4 για την Β' Εθνική.

*Σε 15 παιχνίδια στην Κατερίνη, (το 1984-85 το παιχνίδι έγινε στην Βέροια), ο Πιερικός έχει 10 νίκες έναντι 2 του Αιγάλεω, ενώ 3 παιχνίδια έληξαν ισόπαλα. Τέρματα 29-14 υπέρ Πιερικού. Ο Πιερικός έχει καλή παράδοση με το Αιγάλεω εντός, αν και δεν μπόρεσε να τους νικήσει στα τελευταία 3 παιχνίδια.

*Στο σύνολο εντός-εκτός σε 30 παιχνίδια, ο Πιερικός έχει 13 νίκες, έναντι 12 του Αιγάλεω, ενώ 5 παιχνίδια έληξαν ισόπαλα. Τέρματα 43-39 υπέρ Πιερικού.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

*Μία και μοναδική φορά συναντήθηκαν Πιερικός και Αιγάλεω στο Κύπελλο. Ήταν την περίοδο 1968-69 και οι δύο παίζανε στην Α' Εθνική και ο Πιερικός νίκησε με 3-1 σε μονό αγώνα νοκ-άουτ που έγινε στην Κατερίνη.

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

*Την περίοδο 1962-63 Πιερικός και Αιγάλεω ισοβάθμισαν στην 9η θέση μετά την λήξη του πρωταθλήματος. Εκείνη την εποχή έπαιζαν ανούσιο αγώνα μπαράζ στην έδρα της ομάδας που είχε καλύτερο συντελεστή, και αν έληγε το παιχνίδι ισόπαλο πάλι ο γηπεδούχος ήταν ο νικητής καθώς μετρούσε πάλι ο συντελεστής! Ο Πιερικός νίκησε το Αιγάλεω με 3-1 στην Κατερίνη και κατέλαβε την 9η θέση στο πρωτάθλημα της Α' Εθνικής.